Informacje techniczne
Użytkowanie i pielęgnacja podłóg


Użytkowanie, konserwacja i utrzymanie

Podłogi drewniane są wyrobem naturalnym i higroskopijnym, zmieniającym swoje właściwości w zależności od zmieniających się warunków otoczenia. Najlepsze warunki, zarówno dla podłóg drewnianych, jak i dla człowieka, są w temperaturze 18 – 22°C i wilgotności względnej 45-60%. Podwyższona wilgotność prowadzi do pęcznienia drewna i grozi uszkodzeniem materiału, niższa zaś związana jest z wysychaniem i powstaniem większych lub mniejszych szczelin. Pracy drewna nie można całkowicie wykluczyć, jednak można ją ograniczyć poprzez utrzymywanie w pomieszczeniu zalecanych warunków. Efekty naturalnej pracy drewna nie mogą być powodem do reklamacji.

Przy pielęgnacji podłóg drewnianych oprócz zamiatania i odkurzania można bez problemu podłogę wycierać wilgotną ścierką lub mopem. Podstawą jest jednak ich dokładne wyżęcie, nadmierna ilość wody pozostawionej na podłodze jest niewskazana. Do wody należy dodawać środki specjalnie przeznaczone do pielęgnacji podłóg drewnianych (koncentrat Wisch-Fix do codziennego czyszczenia i konserwacji). Podłogi Slovpol Wood mają powierzchnię zabezpieczoną olejami OSMO / Blanchon. Podłogę drewnianą należy chronić przed uszkodzeniami mechanicznymi. Aby uniknąć wszelkich zarysowań zalecane jest podklejenie mebli miękkim materiałem, np. filcem lub specjalnymi poduszkami przylepnymi, które obecnie są dostępne w sprzedaży. Podłoga zabezpieczona naturalnym olejem zachowuje swój naturalny charakter, dlatego też w ostatnim czasie podłogi te stają się coraz bardziej popularne. Ich zaletą jest możliwość miejscowej naprawy tak, że różnica między nowo zabezpieczoną częścią i pierwotnym materiałem podłogi jest praktycznie nie do odróżnienia. Podłogę zabezpieczoną olejem dobrze jest regularnie konserwować olejem (konserwacja woskiem i środki czyszczące firmy OSMO / Blanchon), w pomieszczeniach o mniejszym obciążeniu mniej więcej raz na dwa lata, w pomieszczeniach o dużym natężeniu ruchu raz na rok. Konserwacja jest bardzo prosta, istnieje możliwość zamówienia specjalnych zestawów, umożliwiających samodzielnie zabezpieczenie olejem.

W przypadku wystąpienia sytuacji awaryjnych, takich jak zalanie wodą, rozlanie substancji chemicznych, rozległe uszkodzenia mechaniczne (nie podlegają reklamacji), należy natychmiast skontaktować się z producentem lub sprzedawcą.

Zrealizowane z przez sakomedia
Slovpol Wood Sp. z o. o.
Kolejowa 3 Lekartów, 47-480 Pietrowice Wielkie